HAKKIMIZDA

Gıda, temizlik ürünleri dağıtım ve satışında lider firma EĞRETLİ, teknolojik altyapısı ve organizasyon planlaması ile de iş ortaklarının destekçisidir. Günümüzde Eğretli; toplam 25.000 m2 kapalı alanda deneyimli kadrosu ve geniş araç filosu ile Bursa merkez ve ilçeler ile, Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Yalova bölgelerinde 1500’ün üzerinde satış noktasına hizmet vermektedir.

NOSAB’daki 12.000 m2’lik yeni lojistik tesisi ise 2013 yılında tüm birimleriyle hizmete girmiştir. Satış ve dağıtım ekibimiz; toptancı, hipermarketler, zincir marketler, toplu tüketimler, pazarcılar, okul kantinleri, yemekhaneler, bakkal, şarküteri, temizlikçi grupları ve süper market gruplarına hitap etmektedir.

Hizmet alanımızı daha da genişletmek için Marmara Bölgesi’nde çalışmalarımız sürmektedir.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Gıda sektöründe; onlarca markanın Bursa bölgesinde distribütörlüğünü gerçekleştirmekteyiz. Tekstil sektöründe; perde üzerine jakarlı dokuma ve flok baskı uygulamaları yapmaktayız. Plastik sektöründe ve otomotiv sanayinde başarıyla faaliyet göstermekteyiz.

VİZYONUMUZ

2030 yılına kadar hızlı tüketim ürünleri dağıtımı sektöründe Türkiye’nin en yüksek pazar payına sahip firması olmak.

MİSYONUMUZ

Dijital çağ ve değişen piyasalar ekosistemine uyum sağlayarak, etik değerler, insan, çevre ve doğa duyarlılığı içerisinde; hızlı teslimat, uygun fiyat, kalite ve müşteri odaklılık ilkeleri ile toplumumuz için sürdürülebilir katma değer üretmek.

DEĞERLERİMİZ

Eğretli, değerlerimiz üzerine kurulmuştur.

Değerlerimiz, kurumsal kimliğimizin temelini oluşturur; her türlü davranış, karar ve amaçlarımızı yönlendirir.

5 Temel değerimiz vardır. Bu değerlerimizin Eğretli çalışanları tarafından anlaşılmasını, benimsenmesini ve içselleştirilmesini amaçlarız.

Dürüstlük

Eğretli’de ilişkiler dürüstlük ilkesine dayalı olarak yürütülür.

Hissedarlarımız, iş ortaklarımız, müşterilerimiz, çalışanlarımız ve diğer kurumlarla ilişkilerimizde dürüst davranır, karşılıklı güveni zedeleyecek davranışlarda bulunmayız. Yaptığımız işte, verdiğimiz sözde ve davranışlarımızda başkalarına ve kendimize karşı dürüstüz. Yapacağımızı söylediğimiz şeyi yaparız.

İşi doğru yapmakla kalmayıp aynı zamanda doğru işler yaparız.

Sürekli Gelişim

Var olabilmek için müşterilerimizin ihtiyaçlarına çok hızlı cevap vermemiz gerektiğini biliyoruz.

‘’Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir’’ noktasından hareket ederek, hiç durmadan değişen çevre şartlarına uyum göstererek, işimizi ve kendimizi sürekli geliştirip farklılık yaratırız.

Sürekli gelişim anlayışımıza paralel olarak;

*Yalın yönetim ve üretim ilkelerini içselleştirerek uygularız.

*Dünyadaki olayları, yeni teknoloji ve akımları izler, analiz eder, bu doğrultuda stratejilerimizi saptarız.

*İçimizdeki yenilikçiliği ortaya çıkartarak, iş sonuçlarımıza yansıtırız.

*İşimizle birlikte kişisel gelişimimize önem verir ve bunu bir yaşam felsefesi olarak benimseriz.

Sorumluluk

İşimiz ve davranışlarımız için, bireysel olarak veya takım halinde, sorumluluk üstleniriz, bizden beklenen budur. İncelenmekten rahatsızlık duymayız. Yaptığımız işlerin sorumluluğunu kabul ederiz.

Eğretlili çalışkandır, sorumluluklarını, hızlı hareket ederek, değişimi ve yeni fırsatları değerlendirerek yerine getirir.

Eğretli, içinde bulunduğu topluma ve çevreye karşı sorumluluğunun bilincindedir. Ticari kazanç elde etmenin yanı sıra toplumsal sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde yer almanın haklı gururunu yaşar.

Pozitif Yaklaşım

İşimize ve olaylara pozitif yaklaşırız. ‘’Biz bunu başaramayız.’’, ‘’Bu benim işim değil’’, ‘’Vaktim yok’’, ‘’Vaktim olmadı’’ gibi tepkiler vermez, umursamaz davranışlarda bulunmayız. Yapacağımız işlere başarma inancı ve coşkusuyla yaklaşır, olumlu tutum sergileriz.

Empati

Eğretli çalışanları empatiktir. Bu, kendisini başkalarının yerine koyarak anlamaya çalışmasını gerektirir. Eğretli ve çalışanları herkese saygı duyar, insanlar arasındaki farklılıklara değer verir, kendisine nasıl davranılmasını istiyorsa karşısındakine öyle davranır.

Müşterileriyle ve diğer paydaşlarıyla empati kurarak onların ihtiyaçlarını anlar ve ona göre davranış ve strateji geliştirir.